Increase Revenue

Trendem proměňujících se odvětví cestovního ruchu je digitalizace a cestování za zážitky. Roste zájem o lokální produkty.  Až tři čtvrtiny výdajů na pobyt vynakládají hosté na atrakce, služby a aktivity v dané lokalitě. Mapotic díky nejnovějším funkcím umožňuje ubytovatelům být součástí této nové ekonomiky a pomocí autentického průvodce destinací nalákat nové hosty, prodloužit jejich pobyty a získat lepší hodnocení na ubytovacích portálech.
Na základě rozhovorů s desítkami majitelů hotelů a poskytovatelů ubytování přes AirBnb jsme připravili balíček funkcí, který umožňuje poskytovatelům ubytování snadno vytvářet interaktivní průvodce po okolí a nabídnout ubytovaným hostům před samotnou rezervací i během samotného pobytu to, co hledají.

Mnoho hotelů má na svém webu sekci doporučení na výlety či tipy v okolí. S Mapotic je nyní možné tyto informace posunout na vyšší úroveň a vytvořit interaktivní mapu, kterou si hosté snadno otevřou v mobilu, tabletu nebo v počítači.

Digitálního průvodce lze otevřít jedním kliknutím přes QR kód umístěný na recepci, pokoji či na jiném viditelném místě.

Provozovatelé hotelů a penzionů či poskytovatelé krátkodobých pronájmů tak již nemusí řešit opakované zajišťování tiskovin s tipy na výlety, jejich doplňování, tisky, aktualizace – s Mapotic je vše pohromadě přehledně na jednom místě a v aktuální podobě.
Kromě obyčejných špendlíků či fádního seznam tipů s lokalitami je možné na Mapotic vytvářet mapy s bohatým obsahem. Kategorizovat obsah a přizpůsobovat obsah, vytvářet trasy či okruhy, přidávat k místům fotografie, videa a mnoho dalšího.
Díky filtrům a kategoriím mohou uživatelé cíleně vybrat v mapě např. jen odpolední program pro rodiny s dětmi za sychravého počasí nebo návštěvu farmáře včetně kontaktu na rezervaci. Takto vytvořený chytrý průvodce lze samozřejmě pohodlně vložit do jakéhokoliv webu či aplikace.

Pro ubytovatele či větší hotely, které chtějí nabídnout něco speciálního je možné z průvodce vytvořit mobilní aplikaci pod vlastní značkou.
Takto lze vytvářet nová partnerství v regionu, např. doporučováním konkrétních podnikatelů. A naopak je možné získávat doporučení na vás či si za to nechat přímo platit.

Hosté si nejvíce cení autentických zážitků a lokálních  služeb
Jestli chce ubytovatel nabízet více než konkurence či poskytnout hostům něco jiného, než co najdou na běžných výletních službách, měl by se zaměřit na svoje znalosti kraje a na to, co by skutečně doporučil osobně.
Což takhle návštěva sousedova minipivovaru nebo třeba prodejnu sousedky Marušky, která nabízí i výrobu vlastního hrnku? Karel ze statku nabízí projížďky na koni? Výborně, další tip! Takto bychom mohli pokračovat v nepřeberném množství možností, které v konečném důsledku sblíží nejen hosta s okolím, ale také s místními obyvateli.

V některých případech je vhodné využít možnost vytváření tras a zaměřit se na poznávací okruhy. Například můžete dát tip na dopolední projížďku na kole, odpolední pohlídku architektonických zajímavostí a večer přivítat znavené hosty a nabídnout jim své doplňkové služby v podobě masáže či speciálního menu. Anebo nabídnout služby podnikatelů v regionu a vytvářet tak propojení místních služeb, vzájemné doporučení či affiliate partnerství pomocí QR kódů, slev na služby doporučované mezi sebou apod.

Hotel Zámek Berchtold vytvořil mapu nejen se zajímavými místy, ale také s trasami, například cyklostezkou apod.

Mapotic se umí zaměřit také na firemní klientelu. Ukázkou je možnost užít si legraci v rámci teambuildingových aktivit, kdy lze mapu využít pro vytváření geolokačních her.
Vytváření mapy je jednoduché. Pro podporu zjednodušení vydává Mapotic na svém blogu pravidelné články, které pomáhají s řešením konkrétních případů a uvádějí užitečné tipy a triky pro co nejlepší výsledky při využití platformy.
Další informace pro poskytovatele ubytování jsou dostupné na webu pruvodce.mapotic.com. Pro informace o možnostech konkrétních řešení či pomoci se mohou zájemci obrátit na mapové specialisty Mapotic zde.

Related Posts

mpt-logo-white3_

Pracujte s daty nad mapou jako nikdy dřív. Zobrazujte, sledujte a využívejte dynamická data ve prospěch svého projektu.

Řešení

Přidejte se k nám

eu-logo
EVROPSKÁ UNIE

Evropské strukturální a investiční fondy Operační program Praha – pól růstu ČR

praha-logo

V roce 2020 získala firma Mapotic, s.r.o podporu z Evropských strukturálních a investičních fondů, realizovanou skrz Operační program Praha – pól růstu ČR a čerpanou přes II. výzvu specializovaných voucherů (reg. č. CZ.07.1.02/0.0/0.0./16_027/0000607). Podpora byla mířena na účast frimy Mapotic s.r.o. na projektu Mapotic v místě realizace Praha za účelm zvýšení konkurenceschopnosti projektu. Očekávaným výstupem je inovace a uvedení na trh dalších služeb a produktů společnosti.

© Mapotic 2022 All rights reserved.