New features in Mapotic innovative mapping platform

Lepší propojování uživatelů, vkládání více obrázků a další nové funkce


Prázdniny pro nás v Mapoticu kromě práce na zajímavých projektech znamenaly také vývoj nových funkcí, o které měli naši uživatelé největší zájem. Tady přinášíme přehled změn a nových funkcí, které jsme v nedávné době do Mapoticu přidali.

Vylepšené úrovně viditelnosti atributů a jejich praktické využití

*funkce dostupná v rámci placeného rozšíření Admin PRO

Rozšíření funkcionality atributů o nastavení úrovně viditelnosti atributů otevírá široké možnosti všem, kteří již nějakou tu svoji mapu spravují nebo o spuštění vlastní mapy teprve uvažují. Předplatitelé balíčku Admin PRO najdou tuto volbu při přidávání nového nebo při editaci existujícího atributu. Na téma využití nastavení viditelnosti atributů v praxi jsme vytvořili samostatný článek, kde najdete i typické příklady využití

 

Širší možnosti práce s obrázky

S obrázky vypadá každé místo hned lépe. Proto jsme se rozhodli tuto funkci posunout na novou úroveň. Nyní můžete při přidávání nového místa či editaci stávajícího vkládat více obrázků najednou, přidávat a hromadně editovat popisky nebo snadno nastavit ořez hlavního obrázku. A to vše přehledně a pohromadě na jednom místě.

Nový modul nabízí nahrávání více obrázků najednou a hromadné vytváření/editaci popisků každého obrázku.

Přidávání více obrázků najednou by tak nyní mělo být jednodušší a může ušetřit čas správcům i uživatelům map.

 

Získejte víc prostoru pro svou mapu

*funkce dostupná v rámci placeného rozšíření WhiteLabel

Tato funkce, která je součásti rozšíření WhiteLabel, umožňuje měnit způsob zobrazení homepage mapy během jejího načítání. Skrytí postranního panelu na levé straně obrazovky poskytne uživatelům mapy více místa pro zobrazení spousty zajímavých míst na mapě. Postranní panel se jim zobrazí až po rozkliknutí jednoho z míst, nebo po kliknutí na “ouško” s nápisem “Zobrazit detaily” (u desktopové verze).

Předplatitelé balíčku White Label najdou tuto volbu v administrátorském panelu jejich mapy v nastavení tohoto rozšíření.

Interaktivní mapa přes celou obrazovku na vlastní doméně
Mapa se zabaleným postranním panelem nabídne uživatelům přehledný pohled na mapu plnou míst.

 

Checkbox pro vlastní pravidla

*funkce dostupná v rámci placeného rozšíření WhiteLabel

Další vychytávku představuje implementace zaškrtávacího políčka (checkboxu) pro udělení souhlasu uživatelů např. s vašimi vlastními komunitními podmínkami. Jakožto administrátor máte možnost nastavit a určit vlastní pravidla užívání mapy, s nimiž musí uživatelé při registraci do vaší mapy souhlasit. Tento souhlas můžete požadovat po uživateli při procesu registrace, přičemž textaci i odkaz souhlasu je možné kdykoliv kompletně upravit. Např. je možné do ní vložit jakýkoliv odkaz pro přesměrování na stránku s vašimi pravidly vytvořenou přímo v Mapotic nebo jakýkoli odkaz mimo Mapotic.

Mapa na vlastní doméně vlastní podmínky používání
Tuto funkci používá např. mapa Move The Date provozovaná organizací Earth Overshoot Day, která tak požaduje od uživatelů souhlas s jejich smluvními podmínkami.

 

Checkbox pro souhlas s vlastními podmínkami vašeho projektu najdou uživatelé v registračním okně a jeho zaškrtnutí je pro úspěšnou registraci povinné.

Statická stránka s vlastními podmínkami na mapové platformě Mapotic.com
Smluvní podmínky provozovatele mapy Earth Overshoot Day v detailu.

Kontaktní tlačítko

*funkce dostupná v rámci placeného rozšíření Admin PRO

 

Administrátoři map mohou nyní umístit do detailu všech míst na své mapě kontaktní tlačítko, které umožní uživatelům se navzájem kontaktovat (např. ohledně detailů daného místa). Pro kontaktování přispěvatele místa pomocí tohoto tlačítka se musí uživatel nejprve přihlásit pomocí svého e-mailu, případně pomocí rychlého přihlášení přes svůj Facebook nebo Google účet. Po odeslání zprávy přijde příjemci e-mail s obsahem zprávy a kontaktním e-mailem ne odesílatele, na který může odpovědět.

 
Mapotic interakviní mapa

Jsou mezi uvedenými funkcemi i ty, které vám v Mapotic chyběly? Ozvěte se nám e-mailem nebo na našem Facebooku!


Warning: foreach() argument must be of type array|object, bool given in /home/415403.cloudwaysapps.com/jgzyvkkscr/public_html/wp-includes/class-wp-list-util.php on line 165
mpt-logo-white3_

Pracujte s daty nad mapou jako nikdy dřív. Zobrazujte, sledujte a využívejte dynamická data ve prospěch svého projektu.

Řešení

Přidejte se k nám

eu-logo
EVROPSKÁ UNIE

Evropské strukturální a investiční fondy Operační program Praha – pól růstu ČR

praha-logo

V roce 2020 získala firma Mapotic, s.r.o podporu z Evropských strukturálních a investičních fondů, realizovanou skrz Operační program Praha – pól růstu ČR a čerpanou přes II. výzvu specializovaných voucherů (reg. č. CZ.07.1.02/0.0/0.0./16_027/0000607). Podpora byla mířena na účast frimy Mapotic s.r.o. na projektu Mapotic v místě realizace Praha za účelm zvýšení konkurenceschopnosti projektu. Očekávaným výstupem je inovace a uvedení na trh dalších služeb a produktů společnosti.

© Mapotic 2022 All rights reserved.