S Mapotic dokážete víc než jen zobrazit aktuální polohu trackovaných objektů – vizualizace tras, analýzy historie pohybu, prezentace na vlastním webu nebo v mobilní aplikaci.
Pracujte sofistikovaně s daty, která vznikají v zařízeních pro sledování polohy, tedy v trackerech. Nespokojte se pouze se zobrazováním aktuální polohy a využijte díky Mapotic všechna data.
Tracking data v Mapotic před další vizualizací zpracujete, normalizujete nebo k nim přidáte další relevantní informace. Následně je zobrazíte pro interní potřeby nebo pro vaše publikum.
Využívejte tracking data efektivně. Díky vestavěným filtrům a flexibilitě můžete s data filtrovat, přidávat do stejného mapového projektu další informace, provádět analýzy nebo nastavovat upozornění a notifikace apod.
Mapotic se připojí na libovolný zdroj dat. Zobrazuje je v původní podobě nebo s nimi může dále pracovat. Ať jde o běžná GSM zařízení, klasické trackery na bázi 2G/GPRS nebo zařízení postavená na nových technologiích s konektivitou NB-IoT nebo LORA.
Data o poloze nebo další získané informace Mapotic zobrazuje v podobě bodů na mapě, seskupuje je do kategorií nebo dále parametrizuje podle zařazení trackeru nebo získaných hodnot. Pro vizualizace využívá web či mobilní aplikaci.
Pokud dojde v datech k překročení nastavených mezních hodnot, lze systém nastavit pro zasílání notifikací nebo alertů. Veškerá data uložená v systému můžete dále analyzovat, dělat nad nimi statistické rozbory typu location či tracking intelligence a dosáhnout optimalizace činností.
Mapotic vznikl jako komunitní portál s posláním podporovat různé projekty. Proto lze u sledovaných dat aktivovat interaktivní funkce a nechat uživatele například komentovat pohyby objektů, hlasovat nebo data obohacovat vlastními vstupy.
Díky obousměrné propojenosti systémů lze díky Mapotic ze zabezpečeného kontrolního panelu posílat i data do zařízení a měnit tak jejich nastavení nebo jim posílat instrukce.
Tracking volně žijících zvířat, ať už jde o žraloky, ptáky nebo vlky, je jedním ze způsobů jak moderní technologie využít k pochopení chování zvířat.
Monitoring firemních automobilů nebo nákladních vozů je dnes běžný. S novými technologiemi může však sledovat materiál, jednotlivé palety nebo vytíženost i středně velkého dopravce s nižšími náklady.
Sledování městského mobiliáře nebo movitého majetku ve správě města nebo organizace může usnadní mnoho svízelů. Například při monitoringu pohybu a analýze hromadné dopravy.
S industry 4.0 a růstem IoT se stává permanentní monitoring strojů běžnou výbavou výrobního managera. Sledování polohy movitých strojů nebo neustálý přehled o materiálu a zaměstnancích.
Traktory jsou dnes běžně vybaveny GPS. Ale co přívěsy, návěsy a další zemědělské strojní vybavení? S low power zařízeními můžete sledovat všechny typy techniky a mít neustálý přehled, kde daný stroj pracuje nebo je zaparkovaný.
Uplatněte platformu Mapotic ve sdílené ekonomice, kde využíváte dopravní prostředky a aplikace pro dispečink nebo koncové klienty. Ušetřete čas a soustřeďte se na podstatu svého podnikání.
GPS chip nebo začínající Galileo jsou klasickými technologiemi, které využívá každý tracker pro zjištění polohy. Tato poloha ale musí být nějak odeslána, což se dříve dělo přes GSM (tam kde byl signál) nebo přes satelitní technologie.
Nyní lze využít nové sítě NB-IOT, LTE Cat M1 nebo komunitnější LoRa. Každá z nich je vhodná pro jiný typ případu.
Celosvětově největší systém pro real-time sledování a vizualizaci pohybu žraloků
Mobilní aplikace pro největší tuzemský cestovatelský portál KudyZnudy.cz
Global assistance je asistenční společnost poskytující služby pro motoristy po celé Evropě.
Evropské strukturální a investiční fondy Operační program Praha – pól růstu ČR
V roce 2020 získala firma Mapotic, s.r.o podporu z Evropských strukturálních a investičních fondů, realizovanou skrz Operační program Praha – pól růstu ČR a čerpanou přes II. výzvu specializovaných voucherů (reg. č. CZ.07.1.02/0.0/0.0./16_027/0000607). Podpora byla mířena na účast frimy Mapotic s.r.o. na projektu Mapotic v místě realizace Praha za účelm zvýšení konkurenceschopnosti projektu. Očekávaným výstupem je inovace a uvedení na trh dalších služeb a produktů společnosti.