Ohlasy Tiskové zprávy: Mapa KVIFF ze dne 29.6.2017

Online mapa usnadní život návštěvníkům festivalu ve Varech

Svá místa si snadno najdou např. vegetariáni, vozíčkáři či rodiny s dětmi

Nová online mapa usnadní orientaci a pobyt návštěvníkům filmového festivalu v Karlových Varech. Díky přehledným kategoriím si mohou vyfiltrovat, zda je zrovna zajímá program v kinosálech, tipy na výlety v okolí, vřídla, doprava, parkování, doprovodný program, restaurace nebo třeba místa, kde si půjčit kolo. Mapa je dostupná na adrese https://www.mapotic.cz/kviff. Aktuálně obsahuje 90 míst a lidé do ní mohou sami přidávat své vlastní tipy.
“Cílem mapy je usnadnit pobyt účastníkům filmového festivalu. Chtěli jsme, aby lidé nemuseli nikde nic hledat a mohli se soustředit pouze na zábavu a filmové zážitky. Zkrátka, aby se ve Varech cítili jako doma. Proto jsme mapu vytvořili,” vysvětluje zakladatel Mapoticu Ivoš Gajdorus.
Díky užitečným filtrům si na své přijdou i lidé se specifickými potřebami. Například vegetariáni si takto mohou najít restaurace, kde dostanou bezmasé jídlo. Stejným způsobem mapa usnadní život například rodinám s dětmi nebo vozíčkářům, kteří hledají bezbariérová místa. Filtry lidé najdou napravo od přehledu kategorií.
Detail každého místa obsahuje užitečné informace jako např. otevírací dobu, odkaz na webové stránky či popis programu. Uživatelé mohou přidávat i fotografie, videa a své hodnocení.
Mapa vznikla na serveru mapotic.com, kde si může svoji vlastní mapu založit každý. Od spuštění projektu v únoru letošního roku zde uživatelé založili přes 250 nejrůznějších map. “Máme radost, že u nás vznikají mapy, které jsou pro ostatní užitečné. Některé i sami zakládáme. Velký ohlas získala například mapa samosběru jahod, kterou za týden navštívilo přes 8 000 lidí. Na Mapoticu najdete např. mapy s nočním jídlem, veřejnými záchody,  hospody se zajímavými pivy a mnoho dalších. Pokud u nás někdo nenajde mapu toho, co ho baví, může ji snadno založit,” říká Ivoš.
Ten se svým projektem nedávno získal třetí místo v soutěži Vodafone Nápad roku 2017. Nyní se vedle rozvoje produktu pro koncové uživatele zaměřuje na oslovení organizací a firem pro aplikaci map v marketingu a podnikání.

Related Posts

mpt-logo-white3_

Pracujte s daty nad mapou jako nikdy dřív. Zobrazujte, sledujte a využívejte dynamická data ve prospěch svého projektu.

Řešení

Přidejte se k nám

eu-logo
EVROPSKÁ UNIE

Evropské strukturální a investiční fondy Operační program Praha – pól růstu ČR

praha-logo

V roce 2020 získala firma Mapotic, s.r.o podporu z Evropských strukturálních a investičních fondů, realizovanou skrz Operační program Praha – pól růstu ČR a čerpanou přes II. výzvu specializovaných voucherů (reg. č. CZ.07.1.02/0.0/0.0./16_027/0000607). Podpora byla mířena na účast frimy Mapotic s.r.o. na projektu Mapotic v místě realizace Praha za účelm zvýšení konkurenceschopnosti projektu. Očekávaným výstupem je inovace a uvedení na trh dalších služeb a produktů společnosti.

© Mapotic 2022 All rights reserved.