Na železničních přejezdech se každý rok stane zhruba 180 dopravních nehod. Díky spolupráci s Drážní inspekcí jsme připravili mapu těch nejnebezpečnějších.

Data poskytla Drážní inspekce. Mapa obsahuje 340 přejezdů, na kterých se v posledních pěti letech stalo nejvíce nehod s následkem smrti nebo zranění osob. Nehody bez zranění nejsou na mapě evidovány. V letech  2013 až 2017 se stalo na železničních přejezdech celkem 872 nehod. Zajímavé je, že každý rok dojde zhruba ke stejnému počtu nehod – viz tabulku:

Rok 2017 2016 2015 2014 2013
Počet nehod 171 176 165 180 180

Uživatelé si na mapě mohou vyfiltrovat přejezdy podle počtu nehod za posledních pět let. Z tohoto pohledu má smutné prvenství přejezd u obce Běrunice – Městec Králové, kde došlo za sledované období ke čtyřem nehodám. Zemřeli při nich dva lidé a čtyři lidé byli zraněni. Přejezdů, kde se staly více než dvě nehody s následkem zranění či smrti, je na mapě 46.

V podrobnějším filtru (vedle kategorií) lze vybrat přejezdy podle kraje, zabezpečení přejezdu a konkrétního roku. V detailu každého místa jsou uvedeny další podrobné informace jako je počet usmrcených či zraněných osob, přesná poloha, označení a kilometr přejezdu či  způsob jeho zabezpečení.

“Lidé si mohou na mapě najít nebezpečné přejezdy v blízkosti jejich bydliště nebo na trase, kudy pravidelně jezdí, a kde se vyplatí dát si dobrý pozor. ” uvedl CEO Mapoticu Ivo Gajdorus.

Mapu nejnebezpečnějších přejezdů najdete zde: https://www.mapotic.cz/nebezpecne-zeleznicni-prejezdy

Máte-li pro nás podnět na zlepšení či nápad na zajímavou mapu, napište nám na [email protected].

Related Posts

mpt-logo-white3_

Pracujte s daty nad mapou jako nikdy dřív. Zobrazujte, sledujte a využívejte dynamická data ve prospěch svého projektu.

Řešení

Přidejte se k nám

eu-logo
EVROPSKÁ UNIE

Evropské strukturální a investiční fondy Operační program Praha – pól růstu ČR

praha-logo

V roce 2020 získala firma Mapotic, s.r.o podporu z Evropských strukturálních a investičních fondů, realizovanou skrz Operační program Praha – pól růstu ČR a čerpanou přes II. výzvu specializovaných voucherů (reg. č. CZ.07.1.02/0.0/0.0./16_027/0000607). Podpora byla mířena na účast frimy Mapotic s.r.o. na projektu Mapotic v místě realizace Praha za účelm zvýšení konkurenceschopnosti projektu. Očekávaným výstupem je inovace a uvedení na trh dalších služeb a produktů společnosti.

© Mapotic 2022 All rights reserved.