Komunitní mapa Swimplaces (dříve Kde se koupat) přechází na platformu Mapotic. Největší databáze přírodního koupání v ČR se dočká nových funkcí a také integrace mezi ostatní mapy.

Mapovací projekt vznikl v roce 2011 jako malý nápad horkého léta s cílem dát dohromady společné tipy několika kamarádů na přírodní koupací místa. Od té doby se Kde se koupat postupně rozrostlo i mimo Českou republiku, došlo k přejmenování na Swimplaces, a každé léto se aplikace objeví ve výběrech doporučených aplikací.
Četnost využití aplikace věrně kopíruje teploty v letních měsících a s nadsázkou říkáme, že s rostoucími vedry roste pravděpodobnost přetížení serverů. Celkově si aplikaci stáhlo přes 60 tisíc lidí a rekord drží zatím léto 2015, kdy za jeden den web či aplikaci využilo přes 20 tisíc koupání chtivých uživatelů.

Počet zobrazení v letní sezóně: 380 500 (web only).

Swimplaces bylo jednou z hlavních inspirací pro vznik startupu Mapotic, jehož záměrem je umožnit vytváření komunitních map a mapovacích projektů komukoli od jednotlivců, přes neziskové organizace, komunity až po firmy či větší organizace.
Protože se jedná o čistě volnočasový projekt, v posledních letech nebyl prostor pro výraznější inovace a aplikace zůstala v podstatě v nezměněné podobě od svého vzniku. Nyní nastal čas změny a díky integraci pod platformu Mapotic získává aplikace nové funkce jako jsou přihlašování a uživatelský profil, zobrazení přehledu dění v mapě na jednom místě, možnost přidávání míst do oblíbených (zatím pouze na webu) nebo možnost přidat nové místo načtením GPS z fotografie. Mobilní aplikaci nám pomohlo redesignovat studio Visualio a nová verze by měla bez problémů fungovat na nejnovějších telefonech. Webová verze se tak díky integraci do mapovací služby s tisíci mapami dostane k širšímu počtu uživatelů – a fanoušci koupání mohou objevovat další mapovací projekty.

Uživatelé sdílejí zaplavené lomy, pískovny, lesní jezírka ale i tipy na méně známé mořské pláže či termální prameny.

Přispějte k dalšímu rozvoji projektu
Vzájemné sdílení informací a obohacování se navzájem je v DNA jak Swimplaces tak celého Mapotic. Obsah vytváří a sdílí samotní uživatelé, s překlady pomáhali dobrovolníci a web i mobilní aplikaci jsme celá léta provozovali a udržovali na vlastní náklady.
Abychom mohli dále Swimplaces provozovat a rozvíjet, začínáme hledat cesty, jak na provoz a další rozvoj tohoto projektu získat prostředky. Aktuálně tedy hledáme možné způsoby financování – začít přidávat do aplikace reklamu je sice jednoduchá, ale pro nás spíše jedna z posledních možností. Raději bychom šli formou dobrovolných příspěvků od uživatelů – jestli aplikaci využíváte a pomohla vám najít místo, kde jste se zchladili v letních vedrech, budeme rádi, pokud přispějete na její další provoz a rozvoj. Můžete tak udělat zde.
Nebráníme se ani určitému propojení se značkou spojenou s létem, outdoorovými aktivitami či koupáním, která by projekt pro dané léto zaštítila a pomohla s rozvojem nových funkcí – a hlavně s tím přinášet lidem skvělé letní zážitky. Neváhejte se případně ozvat na [email protected].

Web: www.swimplaces.com
Aplikae pro iOS: Stáhnout zde
Aplikace pro Android: Stáhnout zde

Related Posts

mpt-logo-white3_

Pracujte s daty nad mapou jako nikdy dřív. Zobrazujte, sledujte a využívejte dynamická data ve prospěch svého projektu.

Řešení

Přidejte se k nám

eu-logo
EVROPSKÁ UNIE

Evropské strukturální a investiční fondy Operační program Praha – pól růstu ČR

praha-logo

V roce 2020 získala firma Mapotic, s.r.o podporu z Evropských strukturálních a investičních fondů, realizovanou skrz Operační program Praha – pól růstu ČR a čerpanou přes II. výzvu specializovaných voucherů (reg. č. CZ.07.1.02/0.0/0.0./16_027/0000607). Podpora byla mířena na účast frimy Mapotic s.r.o. na projektu Mapotic v místě realizace Praha za účelm zvýšení konkurenceschopnosti projektu. Očekávaným výstupem je inovace a uvedení na trh dalších služeb a produktů společnosti.

© Mapotic 2022 All rights reserved.