TURISTICKÝ RUCH

Agentura CzechTourism využívá pro cestovní tipy mobilní aplikaci od Mapotic

Státní agentura CzechTourism provozuje populární cestovatelský portál KudyZnudy.cz, který nabízí tisíce bodů zájmu. Zjistěte, jak jsme dokázali širokou a denně aktualizovanou databázi cestovatelských tipů přenést do mobilní aplikace bez nutnosti otevírat webový portál.

Agentura CzechTourism nás oslovila s potřebou řešení, které by dokázalo uživateli jednoduše a rychle nabídnout zajímavá místa, tipy a akce v jeho aktuální dosažitelnosti.

 

O KLIENTOVI

CzechTourism je státní agentura, která podporuje cestovní ruch a propagaci ČR jako turistické destinace doma i v zahraničí. Pořádá tuzemské i zahraniční konference, podporuje rozvoj turistiky v regionech a lokální organizace působící v oblasti turistického ruchu.

Jedním z dlouhodobě úspěšných projektů je populární webový portál KudyZnudy.cz. Jasným důkazem je návštěvnost, která šplhá až k 20 milionům za rok.

Czech Tourism

“Mapotic navrhl způsob propojení a v krátkém čase dokázal transformovat existující a neustále aktualizovaný obsah do podoby mobilní aplikace. Je spolehlivým partnerem a neustále přichází s nápady na další vylepšování.”

Štěpánka Orsáková, šéfredaktorka KudyZnudy.cz

Cíl projektu: Mobilní aplikace, která uživateli zobrazí nejzajímavější akce a tipy na výlety kdekoliv v ČR

KudyZnudy.cz je za mnoho let své existence jedním z nejvyhledávanějších volnočasových portálů, a to hlavně díky desítkám tisíc bodů zájmu a denně aktualizovaným informacím. Nabízí pestrou nabídku pro všechny typy cestovatelů.

V rámci rozšíření služeb a lepšímu přístupu uživatelů bylo třeba vytvořit mobilní aplikaci s tipy na víkendy, která je přibližuje cestovatelům a umožňuje pořadatelům akcí a organizacím v turistickém ruchu propagovat svoje služby.

Oproti webu bylo třeba klást u mobilní aplikaci důraz na aktuální geolokaci uživatele, díky které může nabídka zobrazit nejzajímavější akce v okolí.

Hlavní výhody aplikace od Mapotic

Lepší UX aplikace bez nutnosti otevírat webový portál
Možnost využití aplikace pro propagaci sponzorů a partnerů
Napojení na analytické nástroje a sledování dat o nejžádanějších informacích
Snadná budoucí integrace uživatelských účtů a personalizace obsahu
Možnost rozšíření o další jazyky pomocí automatických překladů
Pro uživatele jednoduchá cesta, jak zjistit, co se děje v okolí

Realizace: Rozšíření úspěšného projektu k rukám uživatelů, ať jsou kdekoliv

Vytvořili jsme mobilní aplikaci, která má jednoduché uživatelské rozhraní, nabízí filtrování akcí a zobrazení místa na mapě s možností spuštění navigace. Aplikace nutně nepotřebuje znát polohu uživatele – akce může přehledně vyhledat z databáze. Uživatel si může ručně vybrat, které regiony nebo města ho zajímají, a usnadnit si plánování výletů na nejbližší víkend.

Další možností je ruční procházení mapy a sledování zobrazených bodů zájmu seřazených do několika kategorií. V projektu KudyZnudy.cz jsme řešili stěžejní hlediska:

1
Další kanál, který k lidem dostává čerstvé turistické a kulturní informace

Vzhledem k velkému objemu dat a specifickému členění informací na webu bylo třeba navrhnout optimální způsob komunikace mezi často se měnícími anotacemi na stovky aktualizovaných akcí týdně. Vedle akcí jsou v databázi desítky tisíc bodů zájmu, z kterých bylo vybráno pro publikaci v aplikaci dvacet tisíc cílů zaměřených na víkendové výlety.

2
Bezproblémová funkčnost při výkonových špičkách

Jednou z výzev projektu byla vysoká popularita a návštěvnost portálu, která klade vysoké nároky na poskytovatele infrastruktury a hostingu. Návrh řešení tedy od začátku počítal s rozložením aktualizací v čase a data do mobilní aplikace se načítají z oddělených zdrojů než data na samotném portálu.

3
Mapa jako sekundární způsob navigace v aplikaci

Mapotic je primárně mapová platforma. Díky univerzálnímu návrhu umožňuje snadno a rychle prezentovat libovolná existující data a zobrazovat je na webu nebo v mobilních aplikacích. Mohli jsme tak nakonfigurovat komunikační můstek, který originální dataset upravuje do podoby použitelné v mobilní aplikaci.

Výzvy, které se před nás v projektu KudyZnudy.cz postavily

Výsledek: Nástroj pro rozvoj turistického ruchu a nový komunikační kanál

S mobilní aplikací vznikla nejen pravidelně aktualizovaná databáze víkendových tipů pro každého uživatele, ale také prostředek pro pořadatele, firmy a další organizace, které chtějí podpořit své služby a propagovat je.

Rozjeďme Váš nový projekt společně!

Prozkoumejte řešení Kontaktujte nás
mpt-logo-white3_

Pracujte s daty nad mapou jako nikdy dřív. Zobrazujte, sledujte a využívejte dynamická data ve prospěch svého projektu.

Přidejte se k nám

eu-logo
EVROPSKÁ UNIE

Evropské strukturální a investiční fondy Operační program Praha – pól růstu ČR

praha-logo

V roce 2020 získala firma Mapotic, s.r.o podporu z Evropských strukturálních a investičních fondů, realizovanou skrz Operační program Praha – pól růstu ČR a čerpanou přes II. výzvu specializovaných voucherů (reg. č. CZ.07.1.02/0.0/0.0./16_027/0000607). Podpora byla mířena na účast frimy Mapotic s.r.o. na projektu Mapotic v místě realizace Praha za účelm zvýšení konkurenceschopnosti projektu. Očekávaným výstupem je inovace a uvedení na trh dalších služeb a produktů společnosti.

© Mapotic 2022 All rights reserved.