Ohlasy Tiskové zprávy: „Milovníci jahod se z mapy dozvědí, kde si mohou nasbírat čerstvé plody“ ze dne 15.6.2017

Mapa je dostupná zdarma ZDE. V současné době obsahuje 61 prodejních míst, kde si lze jahody nasbírat. Lidé sami mohou přidávat další.
„Když jsme hledali nejbližší samosběr, napadlo nás vytvořit jahodovou mapu i pro ostatní fanoušky jahod. Díky mapě tak není problém si najít nejbližší plantáž a pro jahody si jednoduše dojet,“ popisuje zrod jahodové mapy Ivoš Gajdorus, zakladatel platformy Mapotic.com, která v současnosti obsahuje dvě stě podobných map.
Počasí přitom jahodám letos příliš nepřeje. „Loni a předloni byla hrozná sucha, tak nám toho tři čtvrtě uschlo, a ještě nám toho v dubnu spousta zmrzlo. Letos to nezničily mrazy, ale zničí to sucho. Letos nám to nezmrzlo z toho důvodu, že jsme to stihli všechno včas zakrýt a mrazy tady nebyly úplně velké, přišly v dobré fázi, že to ještě tolik nekvetlo. Loni nám zmrzlo skoro všechno,“ konstatovala před pár dny v průzkumu ČTK majitelka firmy Bavorovské jahody Hana Zárubová.
Průměrná cena jahod při samosběru se tak v různých částech republiky pohybuje mezi 40 až 60 korunami.
zdroj: Týden

Tiskovou zprávu dále otiskli:

Related Posts

mpt-logo-white3_

Pracujte s daty nad mapou jako nikdy dřív. Zobrazujte, sledujte a využívejte dynamická data ve prospěch svého projektu.

Řešení

Přidejte se k nám

eu-logo
EVROPSKÁ UNIE

Evropské strukturální a investiční fondy Operační program Praha – pól růstu ČR

praha-logo

V roce 2020 získala firma Mapotic, s.r.o podporu z Evropských strukturálních a investičních fondů, realizovanou skrz Operační program Praha – pól růstu ČR a čerpanou přes II. výzvu specializovaných voucherů (reg. č. CZ.07.1.02/0.0/0.0./16_027/0000607). Podpora byla mířena na účast frimy Mapotic s.r.o. na projektu Mapotic v místě realizace Praha za účelm zvýšení konkurenceschopnosti projektu. Očekávaným výstupem je inovace a uvedení na trh dalších služeb a produktů společnosti.

© Mapotic 2022 All rights reserved.