V roce 2018 jsme pilně pracovali na vylepšení platformy a přidání mnoha nových funkcí. Soustředili jsme se hlavně na komunitní a sociální funkce, které pomohou do vašich mapových projektů přitáhnout a zapojit více lidí. V tomto shrnutí najdete ty nejdůležitější novinky, které jsme během roku 2018 připravili.

Obchod s Addony  – nástroje a rozšíření pro Vaši mapu

V administraci mapy najdete záložku “Addony a vylepšení”, kde si můžete zakoupit pokročilé funkce a rozšíření nebo si třeba nechat vytvořit svou vlastní mobilní aplikaci.

Novinky na mapě – vše na jednom místě

Tomuto tématu jsme věnovali hodně úsilí a přemýšlení, jelikož je to jedna z hlavních věcí, která nás odlišuje od ostatních mapových platforem. Na úvodní stránce mapy tedy najdete poslední aktivity na mapě, uživatelé (pokud jim to povolíte) mohou zanechat komentáře nebo nahrávat fotky. Majitel mapy může připnout zprávu, aby byla ihned viditelná. Můžete si to představit jako takovou zeď na Facebooku. Tato sekce se nachází vedle každé mapy.
Podívejte se, jak vypadají novinky na mapě Mapko

Zlepšení procesu

Všimli jsme si, že někteří uživatelé narážejí na problémy s vytvářením a aktualizací map. Proto se snažíme tento proces co nejvíce zjednodušovat a lépe vysvětlovat náš systém kategorií a atributů. Při zakládání mapy jsme vytvořili pár výchozích kategorií, které můžete na mapě ihned použít. Jsme si vědomi, že vytvoření dobré mapy vyžaduje mnoho přemýšlení a energie a my chceme, aby uživatele tento proces pokud možno bavil.
Místa a jejich atributy

My Mapotic

Za zmínku určitě stojí i “My Mapotic”, který jsme představili v srpnu tohoto roku. Je to místo, kam se uživatel dostane po přihlášení a kde najdete všechny důležité novinky z map, které sledujete, seznam oblíbených míst a další užitečné informace.

Funkce sledování míst na mapě

Vylepšili jsme nabídku u detailu místa a Vy nebo ostatní uživatelé, kteří zavítají na mapu, si teď mohou místa přidat do “oblíbených”, aby je měli ihned po ruce a nemuseli je znovu vyhledávat. Přidané oblíbené položky se také zobrazí v profilu uživatele v “My Mapotic” sekci. Tuto funkci jsme implementovali zejména na základě poptávky ze strany uživatelů, kteří vytvářejí mapy spojené s cestováním – de facto trochu supluje itinerář.

Notifikace

Náš nový systém emailových notifikací informuje uživatele o tom, co se děje na jejich nebo sledovaných mapách či místech, kam přispívali. Četnost a způsob zasílání notifikací stále testujeme a vylepšujeme. Chceme informovat o důležitých změnách, nových příspěvcích a zároveň se snažíme vyhnout nepodstatným zprávám, které by se mohly stát obtěžujícími. V uživatelském profilu lze notifikace samozřejmě zcela vypnout.

Vylepšení importu a exportu

Konstantně se snažíme zjednodušit proces importování dat do mapy, jsme si vědomi, že je zde ještě velký prostor pro zlepšení především v uživatelském rozhraní, ale již nyní k naší radosti vzniká řada map právě hromadným importem dat. Mapovací projekty s mnoha lokacemi tak mohou být jednoduše a rychle nahrány do mapy. Zde je blogpost popisující jak na to. Export dat je také velmi jednoduché získat. Prostřednictvím nastavení open data z administrace si můžete vygenerovat aktuální data v JSON formátu.

Trasy

Implementovali jsme do Mapotic první verzi tras. Nyní si můžete vložit jakoukoliv trasu přímo do své mapy. Nelze ji zatím vytvořit přímo v mapě, ale je možné tyto data importovat z Google map. Zde je krátké video jak na to.
Link na video https://www.youtube.com/watch?v=G-YgE1rOLo4

Zlepšení Embeddingu

Uživatelé, kteří využívají vložené mapy na svých webových stránkách nebo v aplikaci, mohou nyní získat variantu “Embed Pro”, kde se zobrazují detaily míst přímo v embedované mapě. Na obrázku vidíte, jak takový embed reálně vypadá.

Project White labels

White label je řešení pro ty, kteří chtějí svou mapu prezentovat na vlastní doméně, pod svou firemní značkou. Zahrnuje také emaily a notifikace pro uživatele sledující Vaši mapu. Tyto zprávy si můžete nadesignovat dle svých potřeb (texty, loga).

Mobilní aplikace

Nová verze mobilní aplikace je na světě! Najdete tam nástěnku mapy,  kde se zobrazují aktivity spojené s mapou. Aplikaci jsme vyvinuli od základů za pomocí React Native technologie a během krátkého času jsme schopni vytvořit kopii aplikace přímo na míru vašemu projektu. Pro více informací můžete navštívit webovou stránku (stránky jsou pouze v angličtině).


Nově si můžete všimnout, že na našich stránkách přibyly sekce “Ceník” a “O nás”, kde se můžete dočíst, kdo stojí za tímto projektem a jaká je naše mise. V roce 2019 budeme dále pracovat na zlepšení stávajících a tvorbě nových funkcí. Pokud se chcete dozvědět více, přihlaste se k našemu newsletteru, sledujte nás na sociálních sítích nebo klikněte níže a vyzkoušejte si, o čem to celé je.
VYTVOŘIT SI VLASTNÍ MAPU
CHECK OUR FACEBOOK MAP OWNERS GROUP
PŘIHLAŠTE SE A ZAPOJTE SE DO MAP, KTERÉ VÁS ZAJÍMAJÍ
Budeme rádi za Vaši zpětnou vazbu a připomínky.

Related Posts

mpt-logo-white3_

Pracujte s daty nad mapou jako nikdy dřív. Zobrazujte, sledujte a využívejte dynamická data ve prospěch svého projektu.

Řešení

Přidejte se k nám

eu-logo
EVROPSKÁ UNIE

Evropské strukturální a investiční fondy Operační program Praha – pól růstu ČR

praha-logo

V roce 2020 získala firma Mapotic, s.r.o podporu z Evropských strukturálních a investičních fondů, realizovanou skrz Operační program Praha – pól růstu ČR a čerpanou přes II. výzvu specializovaných voucherů (reg. č. CZ.07.1.02/0.0/0.0./16_027/0000607). Podpora byla mířena na účast frimy Mapotic s.r.o. na projektu Mapotic v místě realizace Praha za účelm zvýšení konkurenceschopnosti projektu. Očekávaným výstupem je inovace a uvedení na trh dalších služeb a produktů společnosti.

© Mapotic 2022 All rights reserved.