PRAHA – Mapotic se dostal do finále soutěže Vodafone Nápad roku.

Projekt, který umožňuje každému založit si zdarma vlastní mapu, vybrala do finále porota složená z předních osobností českého byznysu a médií téměř z dvou set soutěžících. O titul nejlepšího podnikatelského záměru soupeří Mapotic s dalšími jedenácti finalisty. O vítězi se rozhodne tento týden.
Smyslem prestižní soutěže je pomoci zajímavým podnikatelským projektům s jejich uvedením na globální trh. Vítěze čekají zajímavé finanční a věcné ceny, mentoring a rady od zkušených podnikatelů a investorů nebo např. pobyt v Silicon Valley.
“V porotě soutěže zasedají špičky českého podnikatelského a mediálního světa, které jsou autoritami i v mezinárodním měřítku. To, že nás tito lidé poslali do finále, vnímáme jako ocenění Mapoticu i jako signál pro investory. Jsme přesvědčeni, že Mapotic má šance uspět na světovém trhu a vítězství v této soutěži by nám v tom mohlo pomoci,” uvedl CEO Mapoticu Ivoš Gajdorus.
Mapotic vznikl proto, aby si každý mohl snadno vytvořit svoji vlastní mapu. Od jeho spuštění v únoru 2017 zde vzniklo již přes 200 projektů mapujících například komunity, veřejné toalety, historické cesty, vinárny a mnoho dalších témat. Mapy si denně prohlédne zhruba 2500 lidí.
Jde o flexibilní moderní platformu pro vytváření digitálních map, která umožňuje řešit rozmanité potřeby od jednotlivců po korporace. Neziskové organizace používají Mapotic k tomu, aby zlepšovali svět pro ostatní. Firmy zase mapy používají jako marketingový nástroj – ke zvýšení přímého prodeje, k budování své pověsti a značky i jako součást lepšího servisu pro své zákazníky.
Mapotic umožňuje, aby mapa běžela na libovolné doméně pod vlastní značkou. Díky této platformě lze také ve velmi krátkém čase vytvořit vlastní mobilní aplikaci za bezkonkurenční náklady. Mapy je velmi snadné vkládat do webových stránek embedem.
Uživatelé nejvíce oceňují, že místa do mapy může přidat každý. Mapy tedy často vytvářejí společně celé komunity a plnění map obsahem není jen na zakladateli.
Mapotic využívá mapové vrstvy různých poskytovatelů. Místa v nich lze přehledně třídit a filtrovat podle různých kategorií. Do míst lze vkládat texty, fotografie, videa, reklamy a další správcem libovolně definované atributy jakootevírací hodiny, parkování, bezbariérovost atd.Mapotic je budován s ohledem na vyhledávače (SEO), práci v týmu, crowdsourcing a snadné sdílení na sociálních sítích.

Related Posts

mpt-logo-white3_

Pracujte s daty nad mapou jako nikdy dřív. Zobrazujte, sledujte a využívejte dynamická data ve prospěch svého projektu.

Řešení

Přidejte se k nám

eu-logo
EVROPSKÁ UNIE

Evropské strukturální a investiční fondy Operační program Praha – pól růstu ČR

praha-logo

V roce 2020 získala firma Mapotic, s.r.o podporu z Evropských strukturálních a investičních fondů, realizovanou skrz Operační program Praha – pól růstu ČR a čerpanou přes II. výzvu specializovaných voucherů (reg. č. CZ.07.1.02/0.0/0.0./16_027/0000607). Podpora byla mířena na účast frimy Mapotic s.r.o. na projektu Mapotic v místě realizace Praha za účelm zvýšení konkurenceschopnosti projektu. Očekávaným výstupem je inovace a uvedení na trh dalších služeb a produktů společnosti.

© Mapotic 2022 All rights reserved.