Ohlasy k umístění Mapotic na 3. místě v soutěži Nápad roku ze dne 6.6.2017

Soutěž Nápad roku podporuje desátým rokem originální podnikatelské projekty a start-upy ze všech oborů. V rámci Demo Day předvedli letošní finalisté v pražské Galerii Mánes své projekty porotě, kterou nakonec nejvíce zaujala domácí hra s využitím malých dronů Drone n Base. Druhé a třetí skončily mapové služby Ventusky a Mapotic.
„Je skvělé, kolik finálových projektů se může chlubit vlastní unikátní technologií, zkušeným týmem a světovými ambicemi. S každým ročníkem soutěže je znát velký posun v přístupu a způsobu myšlení mladých českých a slovenských podnikatelů, kteří už se vůbec nebojí jít do přímého souboje se světovou konkurencí,“ komentuje letošní ročník členka poroty Jana Žůrková, viceprezidentka pro firemní zákazníky ve společnosti Vodafone.
Dvanáctičlenná porota složená z podnikatelů, investorů a manažerů hodnotila proveditelnost nápadu, potenciál jeho růstu, originalitu, kvalitu zpracování i osobnost podnikatele. Usedli v ní například podnikatel Kamil Vacek, generální ředitel společnosti Profinit Tomáš Pavlík nebo ředitel divize vývoje společnosti Microsoft Milan Hrabovský.

Autodráha současnosti

Jako vítěze soutěže porota vybrala hru Drone n Base, za níž stojí mladý inovátor Róbert Schochmann. Vymyslel malé odolné drony, které dva hráči ovládají pomocí tabletů a soupeří tak mezi sebou v několika disciplínách. Přístrojům nárazy do zdí neublíží a nehrozí ani poranění hráčů.
„Jako děti jsme si hráli s autodráhou a vláčky. Tohle je dost podobné, jen aplikované na dnešní dobu,“ srovnává člen poroty, novinář a spisovatel Miloš Čermák. Vítězný projekt získal finanční odměnu 300 tisíc korun.
Druhé místo porota udělila autorovi map počasí pro celý svět Davidu Prantlovi. Jeho mapy umožňují sledovat srážky a další meteorologické jevy, ale také například výšky mořských vln. O Ventusky, jak se platforma jmenuje, už projevily zájem letecké a námořní společnosti. Autor chce mapami oslovit především profesionální uživatele a lidi žijící v oblastech s náročnými klimatickými podmínkami.
Projekt Mapotic Ivoše Gajdoruse, který umožňuje komukoli jednoduše tvořit místní i světové tematické mapy, obsadil v soutěži bronzovou příčku. Mapotic v současnosti zahrnuje například tipy na noční občerstvení, poctivá řeznictví, WC kompas, místa pro ideální piknik či průvodce pro vozíčkáře.

Interaktivní komiks a ekologický sáček

Dalšími úspěšnými projekty, které zaujaly porotu natolik, že je poslala do finále, jsou termokamera pro průmyslové drony Workswell WIRIS, ekologický sáček Frusack, automatický systém pro zpracování účetních dokladů včetně následných plateb Archiles, kurzový systém pro sázky na eSporty RTS munity, systém pro sdílení aut SmileCar, komiks nové generace Nanits Chronicles a systém pro trénink veřejného vystoupení s pomocí virtuální reality Virtual Orator.
„Soutěž se sice jmenuje Nápad roku, všechny její finálové projekty však mají nejen dobrý nápad, ale především platící zákazníky z různých zemí, nebo dokonce nabídky na prodej. Právě schopnost nápady realizovat je pro podnikatelský úspěch klíčová,“ uzavírá Martin Kešner, zakladatel soutěže.
zdroj: hospodářské noviny

O tématu dále napsali:

Related Posts

mpt-logo-white3_

Pracujte s daty nad mapou jako nikdy dřív. Zobrazujte, sledujte a využívejte dynamická data ve prospěch svého projektu.

Řešení

Přidejte se k nám

eu-logo
EVROPSKÁ UNIE

Evropské strukturální a investiční fondy Operační program Praha – pól růstu ČR

praha-logo

V roce 2020 získala firma Mapotic, s.r.o podporu z Evropských strukturálních a investičních fondů, realizovanou skrz Operační program Praha – pól růstu ČR a čerpanou přes II. výzvu specializovaných voucherů (reg. č. CZ.07.1.02/0.0/0.0./16_027/0000607). Podpora byla mířena na účast frimy Mapotic s.r.o. na projektu Mapotic v místě realizace Praha za účelm zvýšení konkurenceschopnosti projektu. Očekávaným výstupem je inovace a uvedení na trh dalších služeb a produktů společnosti.

© Mapotic 2022 All rights reserved.