Thajsko je perfektní destinací, kam vyrazit. Nabízí stovky ostrovů s perfektními plážemi, starodávné chrámy a tepající velkoměsta. Ale také skryté laguny a vodopády s bazénky, které přímo vyzývají, aby do nich člověk skočil a zaplaval si. Tady je náš seznam našich TOP 10 míst ke koupání v Thajsku.


Emerald Cave

Emerald Cave je skrytá laguna ve vápencové jeskyni s úchvatnou smaragdovou barvou vody. Na veslujících loďkách projedete osmdesát metrů dlouhý tunel ústící do laguny. Avšak jeskyně je přístupná pouze při odlivu. Toto místo musí navštívit každý dobrodruh, který miluje přírodní krásy.
Zobrazit na mapě


Emerald lake. laguna, jeskyně, smaragdová voda, pláž, koupání
Smaragdová jeskyně ukrývá lagunu s krásnou pláží.


Sai Rung Waterfall

Sai Rung Waterfall není zrovna tím největším vodopádem, ale má o to báječnější atmosféru a hlavně skvělé jezírko na koupání. Cestou k vodopádu si u vstupu můžete koupit svačinku a vychutnat si místní krásu všemi smysly. Toto místo určitě stojí za zhlédnutí.
Zobrazit na mapě


Waterfall, Thailand, vodopád, koupání v přírodě
Menší úchvatný vodopád s příjemným jezírkem na plavání.


Sairee Beach

Plánujete navštívit ostrov Koh Tao? Tak to se určitě mrkněte na Sairee Beach! Je to ukázkový příklad pravé thajské pláže. Nekonečně dlouhá, s bílým hedvábným pískem – za odlivu představuje perfektní místo na procházku, pozorování západu slunce nebo jen drink v některém z mnoha místních vyhlášených barů.
Zobrazit na mapě


Sairee Beach, Thailand, bílá pláž, koupání v moři, bary, restaurace
Typická thajská pláž s bílým jemným pískem, nízkým přílivem a nočním životem v přilehlých barech.

 

Pang Ung Lake

Pang Ung Lake je přezdíváno jako nejromantičtější místo v Thajsku. Nachází se zde menší horské jezero a vesnice kmenových domorodců. U jezera můžete kempovat, procházet se nebo běhat. Nebo prostě jen zrelaxovat, užívat si jezera, čistého horského vzduchu a vůně borovicového lesu.
Zobrazit na mapě


Jezero, borovicový les, čerstvý vzduch, hory, voda
Horské jezero uprostřed borovicových lesů a nedaleké vesnice horských domorodců.


Mo Paeng Waterfall

Chcete si užít den plný slunce a zábavy? Potom je Mo Paeng Waterfall tou pravou volbou. Najdete zde více kaskád, takže můžete využít mokré kameny jako skluzavku. Užijte si čerstvě tekoucí vodu nebo se vykoupejte v skalnatém jezírku, které se nachází pod vodopádem.
Zobrazit na mapě


Vodopád, skákání, plavání, výhledy
Malebný vodopád s mnoha možnostmi pro plavání a skákání do vody.


Thale Nai Lake

Thale Nai Lake v Mu Ko Ang Thong Národním parku se může pyšnit nejen smaragovou ale i slanou vodou. Jezero (laguna) je propojeno podvodními jeskyněmi. A nad ním je nádherná vyhlídka nad s pohledem na okolní vápencové skály. Krom jezera jsou na ostrově atraktivní bílé pláže, které také stojí za to vidět.
Zobrazit na mapě


Modrá laguna, slaná voda, jezero, ostrov Ko Mae Ko
Záhadně vypadající jezero/laguna se smaragdovou a slanou vodou na ostrově Ko Mae Ko.


Pam Bok Waterfall

Chcete si dát pěší tůru a přitom narazit na vodopád s možností se vykoupat či zaplavat? Pak by jste měli zkusit Pam Bok Waterfall v hornaté oblasti regionu Pai. Užijete si čerstvou vodu v kamenném jezírku na úpatí vodopádu nebo skákání do vody. TIP – Navštivte toto místo běhěm období dešťů, kdy je zaručené dostatečné množství tekoucí vody dolů z hor tudíž do vodopádu.
Zobrazit na mapě


Vodopád, skákání do vody, jezírko, plavání v přírodě
Sezonní vodopád s úzkým jezírkem a nízkými útesovými římsami na skákání do vody.


Khlong Phlu Waterfall

Velkolepý vodopád v oblasti Koh Chang se skvělým trailovým trekem skrze džungli, který vede k vodopádu. Tento vodopád je poměrně velký, na jeho úpatí je menší jezírko, které kontinuálně přechází v proud řeky. Pokuste se vyhnout víkendům, kdy se vodopád stává lákadlem pro mnoho turistů.
Zobrazit na mapě


Vodopád,plavání, džungle, plavání v přírodě, jezero, kaňon
Poklidný vodopád uprostřed thajské džungle s velkým kaňonem na koupání.


Sai Yok Noi

Sai Yok Noi vodopád taktéž známý jako Khao Phang vodopád je nejvíce oblíbenou atrakcí Národního Parku Sai Yok. Vápencové skály společně s horským pramenem vytváří vodopád. Sai Yok Yoi je druhým významným vodopádem v NP vzdáleným asi 35 km od Sai Yok Noi. U vodopádu jsou cca 10m vysoké útesy a dole vytéká potok s čistou vodou. Národní park představuje perfektní místo pro plavání, raftování, rybaření a nebo si jen dát piknik a zaposlouchat se do uklidňujících zvuků tekoucí vody.
Zobrazit na mapě


vodopády, národní park Sai Yok, vápencové skály, horský tok
Vodopády v Národním parku Sai Yok utvořené z vápencových útesů a horských toků.


Pattaya 2

Pattaya 2 je jezerem, které se nachází v oblasti Phu Wiang. Zároveň hraničí s vodní nádrží Ubol Ratana. Můžete si zde užít především přírodní turistické atrakce, které zahrnují čistou vodu a v ní mnoho aktivit jako šlapadla, vodní scootery, nafukovací gumová skákadla. Zábavnou atmosféru můžete navíc doplnit vyzkoušením místní kuchyně.
Zobrazit na mapě


Pláž, fun, turistická atrakce, plavání, vodní skutr, speciality
Turistická atrakce s mnoha vodními aktivitami a vynikající místní kuchyní.
 


Related Posts

mpt-logo-white3_

Pracujte s daty nad mapou jako nikdy dřív. Zobrazujte, sledujte a využívejte dynamická data ve prospěch svého projektu.

Řešení

Přidejte se k nám

eu-logo
EVROPSKÁ UNIE

Evropské strukturální a investiční fondy Operační program Praha – pól růstu ČR

praha-logo

V roce 2020 získala firma Mapotic, s.r.o podporu z Evropských strukturálních a investičních fondů, realizovanou skrz Operační program Praha – pól růstu ČR a čerpanou přes II. výzvu specializovaných voucherů (reg. č. CZ.07.1.02/0.0/0.0./16_027/0000607). Podpora byla mířena na účast frimy Mapotic s.r.o. na projektu Mapotic v místě realizace Praha za účelm zvýšení konkurenceschopnosti projektu. Očekávaným výstupem je inovace a uvedení na trh dalších služeb a produktů společnosti.

© Mapotic 2022 All rights reserved.