Chytrá mapa turistických destinací vložená na webu nebo v mobilní aplikaci

Jednoduché zobrazení bodů v mapě versus pokročilá mapa

Zobrazení bodů zájmu na mapě patří nedílně k prezentaci turistických míst. Přehledná mapa poslouží k zobrazení těch nejzajímavějších míst a pomůže uživatelům při plánování cesty. Pokud je potřeba zobrazit pár bodů na mapě a u nich uvést název nebo stručný popis, případně fotografii, vystačíte si s běžnými řešeními typu Google maps nebo Mapy.cz.

Interaktivní mapa destinací vložená do webu
Interaktivní mapa destinací vložená do webu

Co ale ve chvíli, kdy potřebujete zobrazit přehledně mnoho bodů, přidat k nim fotografie či video nebo je seskupit podle typu do kategorií? Jak umožnit lidem v mapě vyfiltrovat jen to, co je zajímá, zobrazit trasy, případně do popisu míst vkládat strukturovaný obsah, odkazovat na stránky poskytovatelů nebo přidat odkazy např. na rezervaci vstupenek?

Pojďme se podívat, jak můžete Mapotic využít pro zobrazování map se sofistikovanějšími požadavky.

 

Jednoduchá správa a bohaté funkce

Mapotic je navržen jako mapový redakční systém, ve kterém lze informace jednoduše spravovat, vkládat, ale také ho integrovat do webových stránek či aplikací bez nutnosti programování. Každý mapový projekt lze jednoduše nakonfigurovat a přizpůsobit zobrazení mapy a obsahu různým požadavkům.

Mapová platforma Mapotic umožňuje jednoduché prohlížení i správu vaší interaktivní mapy v rámci jednotného systému
Administrační systém mapy vytvořené pomocí chytré mapovací platformy Mapotic.com
Administrační systém mapy na Mapotic.com dovoluje snadnou správu obsahu i uživatelů mapy jedním nebo více administrátory
Pro mapy sloužící k prezentaci destinace či zobrazení zajímavých lokalit v určité oblasti je dobré obsah mapy rozdělit do kategorií, případně pro kategorie nastavit různou strukturu.
Pokročilé kategorie a filtry v mapě
Pokročilé kategorie a filtry v mapě můžete nakonfigurovat zcela sami a průběžně je upravovat

Např. body v kategorii Příroda nejsou většinou potřeba kontaktní informace, které naopak využijete v kategorii Ubytování. Podobně můžete přiřazovat místům další parametry jako placený vstup či zdarma apod. Návštěvníkům tak budou automaticky vygenerovány užitečné filtry a jejich orientace v mapě pak bude daleko jednodušší.

Filtry umí být mocným nástrojem. V turistických mapách návštěvníci ocení například vhodnost místa pro rodinu, možnost parkovat poblíž či informaci o vhodnosti pro zvířata atd. Pokud určité místo nemá danou informaci vyplněnou, Mapotic automaticky schová celý řádek a nebude zbytečně zobrazovat nadpis bez obsahu.

Mapotic umožňuje vložit k místu v mapě vyčerpávající informace, obrázky nebo videa
Mapotic vám umožní k místům ve vaší mapě přidat neomezené množství informací, včetně multimediálního obsahu jako jsou obrázky nebo videa

 

Využijte jednu mapu na více místech

Jednou vytvořená mapa může být využita vícekrát. Díky možnosti nastavit v embedované mapě přiblížení, oddálení či různé zacentrování, lze jednu mapu využít jakožto obecného průvodce oblastí, ale také např. na webové stránce ve stejné mapě omezit zobrazení pouze na konkrétní turistickou atrakci či bod zájmu.

Zobrazení míst z určité kategorie na mapě
Mapa nastavená tak, aby zobrazovala pouze místa z vybrané kategorie

Kromě zacentrování mapy na určité místo lze také vložit mapu s aktivovanou pouze konkrétní kategorií nebo dokonce zapnutým určitým filtrem. Můžete tak např. v článku o trasách vhodných pro elektrokola zobrazit pouze relevantní místa a trasy.

Dalším příkladem může být článek “kam vyrazit s rodinou” nebo “zobrazit místa vhodná k návštěvě i za deštivého počasí” apod. Pro všechny tyto účely nemusíte vždy zakládat novou mapu, ale pouze vyberete obsah z vaší mapy na Mapotic, který chcete zobrazit.

 

Turistická mapová vrstva

Řada návštěvníků při plánování výletu do přírody či mimo městské aglomerace ocení turistickou mapu. Mapotic umožňuje využití podkladových map od různých dodavatelů včetně Mapy.cz. Pro horské oblasti či mapy lyžařských destinací je pak k dispozici speciální zimní vrstva.

Mapa se zimní turistickou vrstvou
Mapa s aktivní zimní mapovou vrstvou

 

Atraktivní obsah

Vytvořit kvalitní obsah může znamenat dost práce. Jestliže již máte nebo jste připraveni do map vložit vlastní či licencované fotografie a napsat jedinečné texty, vložené úsilí se brzo vyplatí viditelností mapy ve vyhledávačích.

Pokud takové časové možnosti nemáte, Mapotic disponuje širokou databází desítek tisíc míst v České republice i zahraniční. Do map dokážeme jednoduše napojit např. bezbariérové body z největší databáze bodů Vozejkmap.cz nebo ekologické farmy z projektu Adresář Farmářů a mnoho dalších dat včetně importu dat z různých otevřených data setů.

 

Další výhody Mapotic

Mapotic dokáže být univerzální nástroj s mnohostranným využitím. Kromě výše uvedených funkcí může nabídnout:

 • Vytvoření vlastní mobilní aplikace pro danou oblast či nestinaci
 • Registrace uživatelů a práci s uživatelskými účty
 • Podrobné statistiky návštěvnosti
 • Počítání optimální trasy na dané místo
 • Integraci s existujícími systémy pro zobrazování i předávání dat do dalších aplikací
 • Crowd sourcing – možnost zapojení lidí do tvorby obsahu
 • Hodnocení a přidávání komentářů k místům v mapě
 • Gamifikační prvky či vytvoření outdoor her na principu geo cachingu
 • Skryté atributy míst pro uložení interních informací apod.
 • Propojení s partnery nebo poskytnutí viditelnosti vašim sponzorům
 • Zobrazování tras pro pěší i cyklistické výlety

Vyzkoušejte Mapotic ve free verzi nebo nás neváhejte kontaktovat pro návrh služeb na míru

Ukázky úspěšných inspirativních mapových projektů

Kudy z nudy – Tipy na víkend: Šikovná aplikace pro populární český portál kudyznudy.cz

HotelVysočina – Hotel na vysočině uzkazuje na svém webu, kam se lidé mohou podívat

Zlínsko a Luhačovicko – Web pro turistickou oblasti Zlínsko a Luhačovicko s vloženou interaktivní mapou

Related Posts

mpt-logo-white3_

Pracujte s daty nad mapou jako nikdy dřív. Zobrazujte, sledujte a využívejte dynamická data ve prospěch svého projektu.

Řešení

Přidejte se k nám

eu-logo
EVROPSKÁ UNIE

Evropské strukturální a investiční fondy Operační program Praha – pól růstu ČR

praha-logo

V roce 2020 získala firma Mapotic, s.r.o podporu z Evropských strukturálních a investičních fondů, realizovanou skrz Operační program Praha – pól růstu ČR a čerpanou přes II. výzvu specializovaných voucherů (reg. č. CZ.07.1.02/0.0/0.0./16_027/0000607). Podpora byla mířena na účast frimy Mapotic s.r.o. na projektu Mapotic v místě realizace Praha za účelm zvýšení konkurenceschopnosti projektu. Očekávaným výstupem je inovace a uvedení na trh dalších služeb a produktů společnosti.

© Mapotic 2022 All rights reserved.