Jedním z klíčů k úspěchu vaší nové mapy je její správné nastavení. Mapotic nabízí desítky detailních možností a volba toho “správného” nastavení se odvíjí především od vašeho konkrétního využití mapy. Ve videu i článku níže najdete základní nastavení, která je dobré odladit, než se se svým projektem budete chtít pochlubit ostatním. 

1. Kategorie

Kategorie reprezentují druhy bodů přidaných do mapy a slouží k primárním orientačním prvkům v mapě. Najdete je na liště v pravé dolní části každé mapy.

Je dobré si strukturu kategorií důkladně promyslet a připravit dříve, než mapu zveřejníte a než vám do ní začnou přibývat body od ostatních lidí. Navrhněte kategorie tak, aby každý bod mohl spadat pouze do jedné kategorie.

Kategorie můžete jako administrátor mapy přidávat nebo editovat v administrátorském panelu vaší mapy pod volbou Obsah -> Kategorie.

(pro přesný postup si pusťte náš videonávod)

Mapotic - panel kategorií
Panel kategorií v Mapotic

2. Atributy

Díky atributům se vyplněné informace u míst v mapě zobrazují přehledně a strukturovaně. Některé typy atributů (konkrétně atributy typu “Výběr” a “Více možností”) navíc vytvoří nový filtr v liště kategorií a uživatelé ho mohou používat pro snadné filtrování míst v mapě.

Mapotic - detail místa
Informace vložené k bodům zájmu se zobrazují přehledně roztříděné dle atributů

Atributy lze jednoduše přidávat nebo editovat v administrátorském panelu vaší mapy pod volbou Obsah -> Atributy.

(pro přesný postup si pusťte náš videonávod)

Mapotic - jak vytvořit filtry
atributů typu "Výběr" a "Více možností" je snadné filtrovat body zájmu.

3. Pokročilá nastavení

Pokročilá nastavení dostupná v administrátorském panelu nabízejí další možnosti, jak do detailu přizpůsobit vaši mapu. A to například:

 • jestli je mapa veřejná,
 • zda mohou ostatní uživatelé přidávat nová místa do mapy,
 • zda musí být nová místa autorizována správcem mapy,
 • a další.

Máme pro vás pár zajímavých tipů, které vám umožní vytěžit maximum z vaší nově založené mapy.

 • Snažte se přidat co nejvíce informací o novém místě, umožní to návštěvníkům okamžitě se zorientovat a pomůže jim to rychle se rozhodnout.
 • Vyplnění podrobností, jako jsou telefonní čísla a adresy, by mělo být přidáno pomocí předdefinovaných atributů. Díky tomu bude mapa mnohem přehlednější.
 • Je nesmírně užitečné používat pro místa zájmu konkrétní vlastní jména. Nenazývejte park jen parkem, místo toho použijte skutečné jméno a úplný název parku. Např. Havlíčkovy sady, Park Na Karlově aj.
 • Pokud chcete zabránit nepřehlednému shlukování míst, jednoduše se obraťte na naši podporu. Rádi vám pomůžeme 🙂
Mapotic - panel rozšířených nastavení
Panel Rozšířené nastavení

4. Doplňky a upgrady

Další doplňky a vylepšení jsou k dispozici s prémiovými plány WhiteLabel a Admin Pro.

Panel addonů a vylepšení v mapovací platformě Mapotic
Rozšíření za cenově dostupnými služby vám umožní obohatit vaši mapu o spoustu atraktivních funkcí.

okud jste si u nás zakoupili balíček WhiteLabel, můžete rozjet mapu na vaší vlastní doméně a přizpůsobit design vaší mapy včetně barev a log tak, aby mapa korespondovala s ostatními kanály vašeho brandu.

V rámci plánu Plus získáte dokonalý přehled o své mapě. Využívejte naplno užitečné funkce jako:

 • přiřazování dalších správců mapy,
 • implementace Google Analytics,
 • Integrace facebookové stránky,
 • přidávání informačních podstránek,
 • a další.

V rámci rozšíření Custom můžete také získat mobilní aplikaci s vaší mapou, kterou dokážeme vyvinout na zakázku ve velmi krátkém časovém období. Vaši uživatelé či zákazníci ji získají v obchodech App Store i Google Play. Veškeré změny, které provedete pomocí webového rozhraní na mapě, se okamžitě promítnou také do mapy v aplikaci. Tato appka představuje skvělý nástroj pro budování a posilování značky a také prostor pro potenciální sponzory. Přívětivá cena minimalizuje vaše náklady a naše podpora vám umožní plně se soustředit na váš projekt.

Related Posts

mpt-logo-white3_

Pracujte s daty nad mapou jako nikdy dřív. Zobrazujte, sledujte a využívejte dynamická data ve prospěch svého projektu.

Přidejte se k nám

eu-logo
EVROPSKÁ UNIE

Evropské strukturální a investiční fondy Operační program Praha – pól růstu ČR

praha-logo

V roce 2020 získala firma Mapotic, s.r.o podporu z Evropských strukturálních a investičních fondů, realizovanou skrz Operační program Praha – pól růstu ČR a čerpanou přes II. výzvu specializovaných voucherů (reg. č. CZ.07.1.02/0.0/0.0./16_027/0000607). Podpora byla mířena na účast frimy Mapotic s.r.o. na projektu Mapotic v místě realizace Praha za účelm zvýšení konkurenceschopnosti projektu. Očekávaným výstupem je inovace a uvedení na trh dalších služeb a produktů společnosti.

© Mapotic 2022 All rights reserved.